Zarząd Inwestycje.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu „Emitent” informuje, że powziął wiadomość, że gra Yupitergrad „Gra”, stworzona przez Gamedust sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu „Gamedust”, zadebiutuje na platformach Oculus Quest i PlayStation VR na początku 2021 roku. W tym samym czasie Gra zostanie również wzbogacona o nowy tryb Time Attack.

Dodatkowo, na początku roku 2021 gra Yupitergrad pojawi się w sprzedaży w wersji pudełkowej na konsolę PlayStation VR. W tym wypadku wydawcą będzie globalny wydawca Perp Games. Gra w wersji pudełkowej dostępna będzie w Europie oraz Stanach Zjednoczonych.

Gra Yupitergrad to platformówka VR dla jednego gracza z elementami puzzli. Gracz przemierza opuszczoną stację kosmiczną za pomocą niezwykłych haków, które działają podobnie do procy sieciowej Spider-Mana. Kieruje nim zwariowany generał Varnikov i głos AI AIsha.

Zarząd Emitenta informuje, że powyższa informacja publikowana jest w nawiązaniu do raportu bieżącego ESPI nr 24/2020 z dnia 28 października 2020 roku, w którym Emitent poinformował o zawarciu listu intencyjnego, którego przedmiotem jest uregulowanie sposobu wymiany udziałów Gamedust na akcje Emitenta, w wyniku której Emitent przejmie w zamian za własne akcje udziały reprezentujące 100 proc. kapitału zakładowego Gamedust.

Zarząd Emitenta przypomina, że Gamedust to studio z siedzibą w Poznaniu, które aktywnie bada możliwości wykorzystania najnowszych technologii do tworzenia gier. Studio odniosło sukces na rynku VR i stało się jednym z najbardziej zdolnych, niezależnych studiów deweloperskich na rynku. Gamedust tworzy gry zarówno na platformy wirtualnej rzeczywistości urządzenia PC VR, PlayStation VR, Oculus Go, Oculus Quest jak i na platformy tradycyjne Nintendo Switch, Sony PlayStation 4, Microsoft Xbox One. Poza tym Gamedust dostarcza swoje produkty na urządzenia wirtualnej rzeczywistości przeznaczone wyłącznie na rynek chiński m.in. Pico VR, Huawei VR2, Xiaomi MiVR. W swojej dotychczasowej historii Gamedust stworzył między innymi takie gry jak Overflight, Neverout i Spuds Unearthed.

Zarząd Emitenta przypomina, że w dniu 29 stycznia 2021 roku akcjonariusze Emitenta będą głosować między innymi nad przejęciem przez Emitenta spółki Gamedust oraz nad zmianą firmy Emitenta na „Gamedust”.

W związku z zaawansowaniem działań dotyczących przejęcia Gamedust przez Emitenta, Zarząd Emitenta uznał, że informacje dotyczące sytuacji Gamedust mają istotne znaczenie dla oceny sytuacji oraz perspektyw Emitenta i jako takie powinny podlegać raportowaniu.