Strona główna Władze spółki

Władze spółki

Zarząd Spółki

Paweł Flieger – Prezes Zarządu

— kadencja od 31.03.2021 do 31.03.2024
Przedsiębiorca, inwestor i manager od lat związany z rozwojem gier komputerowych. Fascynat nowych technologii, w szczególności wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, które uważa za przyszłość elektronicznej rozrywki. W latach 90. zaangażowany w rozwój polskiej Demosceny. W okresie 2009-2013 współtworzył spółkę Synergy-IT, specjalizującą się w grach mobilnych, która ma na koncie kilkanaście tytułów wydanych na iOS, Android oraz Mac App Store. Brand gamingowy Synergy-IT został następnie sprzedany do spółki Game Technologies, producenta DICE+, czyli pierwszej elektronicznej kostki do gier. W ramach współpracy Synergy-IT wytworzyło kilkanaście gier mobilnych dedykowanych kostce DICE+.

W latach 2011-2012 pełnił funkcję Prezesa Zarządu oraz był współzałożycielem spółki EvilPort, która zajmowała się obsługą programów afiliacyjnych oraz prowadzeniem kampanii pozyskiwania użytkowników dla największych brandów na rynku gier komputerowych.

Od 2014 roku współtworzy Setapp, czyli firmę programistyczną realizującą projekty biznesowe dla startupów i korporacji z całego świata. W 2015 roku w ramach Setapp powstał wewnętrzny zespół zajmujący się produkcją aplikacji i gier na platformy VR, który następnie w 2017 roku został wydzielony jako osobna spółka pod marką Gamedust. Paweł Flieger jest obecnie udziałowcem oraz Prezesem Zarządu w spółce Gamedust, gdzie odpowiada za strategię.

Rada Nadzorcza Spółki

Michał Lendzion – Przewodniczący Rady Nadzorczej

— w Radzie od 28.02.2021
Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu na kierunku Ekonomia oraz studiów podyplomowych z zakresu naprawy i restrukturyzacji przedsiębiorstw w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Wykształcenie akademickie uzupełnione m.in. międzynarodowym certyfikatem finansowym CIMA oraz certyfikatem specjalisty ds. controllingu.

Wieloletnie doświadczenie w bankowości korporacyjnej na stanowiskach specjalisty oraz dyrektora zespołu biznesowego w Raiffeisen Bank Polska S.A.. Uczestnik staży i projektów międzynarodowych oraz transakcji w obszarze finansowania strukturyzowanego i restrukturyzacyjnego. Doświadczenie zdobyte w sektorze finansowym oraz uzyskane kwalifikacje wykorzystuje w bieżącej działalności, współpracując z właścicielami i zarządami przedsiębiorstw prywatnych. Aktualnie realizuje zadania z obszaru nadzoru właścicielskiego, controllingu, oceny ryzyka i opłacalności projektów inwestycyjnych oraz zarządzania płynnością finansową. Dodatkowe doświadczenie w przygotowaniu planów naprawczych przedsiębiorstw w kryzysie, biznesplanów oraz modeli finansowych. Osoba ceniąca otwartą komunikację, zdecydowany leadership i profesjonalną atmosferę.

Marek Smogór – Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej

— w Radzie od 28.02.2021
Absolwent Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od niemal 20 lat zajmuje stanowiska w zarządach spółek prawa handlowego oraz od kilku lat także w radach nadzorczych kilku spółek (z szeroko rozumianego zakresu mediów elektronicznych). Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu i nadzorowaniu działalności spółek m.in. z branży: deweloperskiej, handlowej, tekstylnej, mediów.

Wojciech Szczęsny – Członek Rady Nadzorczej

— w Radzie od 28.02.2021
Członek zespołu Allegro od 2009 roku rozpoczynając od budowy Operacji Infrastruktury i IT dla klientów wewnętrznych, następnie odpowiadał za budowę działów Business Intelligence oraz IT Governance i Compliance.

Od 2013 roku Wojciech szefował IT Business Services, odpowiedzialnym za rozwój i utrzymanie systemów back-office Grupy Allegro. Brał udział w procesie sprzedaży Allegro i był odpowiedzialny za wykonanie umowy TSA. Od 2018 roku Wojciech pełni funkcję Doradcy Technicznego CEO, nadzorując realizację planu tworzenia wartości oraz podnosząc efektywność CEO i zespołu kierowniczego. Od 2021 jest odpowiedzialny za Biuro Transformacji Allegro.

Przed Allegro pracował jako CIO w Arvato Services, filii outsourcingowej Bertelsmann Media specjalizującej się w contact center, programach lojalnościowych i usługach logistycznych.

Wojciech Szczęsny uzyskał tytuł magistra informatyki na Politechnice Poznańskiej oraz studiował na Executive MBA University of Economics w Poznaniu i Georgia State University w Atlancie.

Bartosz Lewandowski – Członek Rady Nadzorczej

— w Radzie od 28.02.2021
Posiada wykształcenie wyższe, absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, filologia angielska, ze stopniem magistra. Podyplomowe studia: Europeistyka, także na UMK. Karierę w branży gier rozpoczął w 2000 roku od pracy w kilku czasopismach branżowych (Click, Świat Gier Komputerowych, CyberMycha, GameRanking), od 2002 roku prowadzi jedną z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych europejskich agencji lokalizacyjnych w branży gier: Roboto Global, specjalizującej się w wielojęzykowych tłumaczeniach gier, testach lingwistycznych i funkcjonalnych oraz dubbingach, za które Roboto Global (posiadające także własne studio nagrań Roboto Sound) otrzymało liczne nagrody branżowe na przestrzeni ostatniej dekady.

Jakub Marszałkowski – Członek Rady Nadzorczej

— w Radzie od 28.02.2021
Badacz i wykładowca zatrudniony na Wydziale Informatyki i Telekomunikacji Politechniki Poznańskiej. Laureat stypendium Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla doktorantów, za wybitne osiągnięcia. Uzyskał z wyróżnieniem Doktorat Europejski, pierwszy w historii tej jednostki. Tematyka publikacji obejmuje optymalizację kombinatoryczną, obliczenia rozproszone, aplikacje internetowe oraz gry komputerowe. Najnowsze zainteresowania badawcze to uczenie maszynowe w obszarach AI assisted game development, realizowane w praktycznych projektach B+R. Wykłada projektowanie gier, rokrocznie bardzo dobrze oceniane przez studentów, tworzy z studentami projekty, organizuje maratony programowania gier.

Główny organizator Game Industry Conference w Poznaniu. Wydarzenie to, początkowo studenckie, rozwinął do pozycji największego wydarzenia branżowego w Europie Środkowej i Wschodniej. Jeden z założycieli Indie Games Polska. Zrealizował kilkanaście projektów IGP: promocja gier, obecność Polski na targach i konferencjach, stypendia wyjazdowe, game jamy, etc. ale też wizyty zagranicznych delegacji w Polsce. Wielokrotnie zapraszany na panele dyskusyjne w kraju i za granicą, zarówno jako prowadzący dyskusję, jak i jako uznany ekspert od polskiej i regionalne branży gier. Jest członkiem jury oceniających gry w licznych krajowych i międzynarodowych konkursach. Wyróżniony Doroczną Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kategorii Kultura Cyfrowa, jako organizator i promotor działający dla polskich twórców gier.

Łukasz Górski – Członek Rady Nadzorczej

— w Radzie od 28.02.2021