Spolka.Inwestycje.pl

Przejdź do strony inwestycje.pl

Inwestycje.pl przejmują KantorOnline.pl

Notowana na NewConnect spółka Inwestycje.pl S.A. sfinalizowała transakcję przejęcia TNN Finance S.A., operatora KantorOnline.pl. Tym samym weszła w segment usług elektronicznej wymiany walut. Wartość transakcji wyniosła 10 mln zł.

W ramach akwizycji nabyto pakiet 74,30% udziałów TNN Finance. Transakcja znacząco wpływa na dotychczasowy kształt prowadzonej działalności. Przejęcie kontroli nad podmiotem skutkuje stworzeniem Grupy Kapitałowej Inwestycje.pl, w której wiodącą pozycję w zakresie wyników finansowych będzie posiadać nowy podmiot zależny. Zarząd spółki, której dotychczasowa działalność skupiała się na prowadzeniu portali i sprzedaży powierzchni reklamowej, widzi duży potencjał w synergiach płynących z połączenia.

- Dzięki połączeniu rozległego know-how obu podmiotów znacząco zdystansujemy naszą konkurencję. Wejście w nowy segment usług finansowych to kluczowy element realizacji strategii rozwoju, pozwalający bardziej efektywnie wykorzystać posiadane zasoby. Synergie płyną m.in. z możliwości wykorzystania potencjału klientów obu firm poprzez dotarcie do nich z nową ofertą i zaoferowanie im szeregu usług komplementarnych – mówi Anna Sołowska-Łabaz – Prezes Zarządu Inwestycje.pl S.A.

Tego samego zdania jest dotychczasowy właściciel i Prezes Zarządu TNN Finance Przemysław Spyra.  - Połączenie naszych podmiotów otwiera przed KantorOnline.pl nowe szanse i daje szersze możliwości rozwoju, pozwoli także umocnić pozycję serwisu na rynku kantorów internetowych a w dalszej perspektywie podjąć wyzwanie o osiągnięcie prymu pierwszeństwa.

KantorOnline.pl jest jednym z pierwszych kantorów internetowych w Polsce. Od początku 2011 roku umożliwia szybką i bezpieczną wymianę walut po atrakcyjnych kursach bez konieczności wychodzenia z domu. Rozwiązania KantorOnline.pl gwarantują oszczędność czasu i pieniędzy. Intuicyjność serwisu w połączeniu z obsługą zespołu konsultantów gwarantują wysoki poziom obsługi klienta na każdym kroku realizowanej transakcji. 

Dotychczasowa działalność  Inwestycje.pl w obszarze rynku finansowego, mediów i reklamy będzie nadal kontynuowana i rozwijana. 

O Grupie Inwestycje.pl

Inwestycje.pl S.A. jest niezależną spółką mediową z segmentu nowoczesnych technologii. Spółka tworzy grupę, która konsoliduje przedsięwzięcia z rynku mediów internetowych, specjalizując się w działaniach medialno - wydawniczych z zakresu biznesu i inwestycji. 

Działalność Spółki skoncentrowana jest na prowadzeniu serwisów internetowych o profilu finansowym. Obecnie Grupa posiada kilkanaście portali zróżnicowanych pod względem tematyki. Kluczowymi portalami wchodzącymi w skład grupy są: inwestycje.pl, waluty.com.pl, kantory.pl, fundusze24.pl. Wiodącą pozycję dotychczas posiadał portal inwestycje.pl, skierowany do biznesmenów, managerów, specjalistów, kadry zarządzającej, inwestorów indywidualnych oraz wszystkich szukających pełnej wiedzy na temat możliwości inwestowania pieniędzy. Dzięki transakcji przejęcia TNN Finance, do portfolio Grupy dołączył portal KantorOnline.pl.
W 2014 roku Inwestycje.pl odnotowały 10,9 mln zł przychodów i 387 tys. zł EBITDA. Zysk netto wyniósł 142 tys. zł. Przychody TNN Finance za 2014 rok ukształtowały się na poziomie 355 mln zł.Inwestycje.pl